Sağlığın Adı: Yoga

Sağlığın Adı: Yoga

Merhaba ben Deniz Türkkan. Yoga eğitmeni, yaşam ve öğrenci koçuyum. Yoganın insanda yaşattığı duygu, ruh ve beden değişiminden bahsetmek için yazıyorum. Yoga Eğitimi almaya başladığım günden bu yana yaşadığım değişim benim beni bu yola yönlendirdi.

Günlük hayatın koşturması içinde geçen zamanın farkında değiliz. Hayat akıp giderken de yaşadıklarımız bizde bir sürü iz bırakıyor. Yoga yaşadığımız zamanın farkında olma yoludur. Bunu bazen ağlatarak, bazen güldürerek yapar. Her ne olursa kişiye özgüdür. Çünkü herkesin yolu kendinedir.

Sağlıklı olmak herkesin isteğidir. Ruh, beden ve zihin bütünlüğü olmadan sağlıktan bahsetmek mümkün değildir. Yoga yaparken yaşadığımız zamanın farkına varır ve yaşam enerjisini tüm vücuda yayarız. Hücrelerimiz nefes alır, vücudumuz doğru şeklini alır.

Yoga hareketleri, doğru yapıldığında insanın içindeki yaşam enerjisini çıkaran, bastırılmış duyguların özgürleşmesini sağlayan ve iyileşme yolunu açan pozlardır. İnsanın kendisi ile yüzleşmesi, ileriki süreç de duygu kontrolü de hediyesidir. Kendini iyi hisseden zihin; bedenin esnemesini, ruhun beslenmesini sağlar. Tam da bu yüzden sağlığın adı yogadır.

Rahatlamak , hafiflemek , huzuru hissetmek günlük hayatımızın stresini dengeler. Artık ‘ Ben özgürleşmek, kendim olmak istiyorum’ diyen herkesin kendine kaliteli zaman ayırma vakti gelmiş demektir. Haydi kendinize yoga armağan edin. İyi yogalar…

Yoga Eğitmeni
Deniz Türkkan

Yazar hakkında

Karuna Yoga

Karuna Yoga administrator

Sadece bir uygulama ya da egzersizden daha fazlası olan yoga, vücudu ve zihni iyileştiren, onlara bakan ve güçlendiren sağlıklı bir yaşam tarzı olarak kabul edilir. Bu bağlamda, yoga'yı bir yaşam tarzı olarak kabul etmiş, işini severek yapan uzman eğitmen kadrosusuyla hizmet sunuyoruz. Kadın ya da erkek farketmez, herkesi yoga ile tanışmaya davet ediyoruz...

Bir cevap yazın